Śmierć bliskiej osoby to ciężki czas. W tym trudnym momencie ciężko jest normalnie funkcjonować. Mimo wielu negatywnych emocji, w przypadku śmierci należy wykonać kilka czynności. 

Śmierć bliskiej osoby w domu

Jeśli do zgonu doszło w domu, należy wezwać na miejsce lekarza. Następnie lekarz wystawi kartę zgonu. Kolejnym krokiem jest kontakt z wybranym zakładem pogrzebowym. Zakład pogrzebowy nie będzie mógł odebrać ciała bez dokumentu wystawionego przez lekarza. Następnie, kiedy ciało zostanie przewiezione do chłodni, członek rodziny powinien udać się do USC. Urzędnik wyda dwa egzemplarze aktu zgonu. Po otrzymaniu tego dokumentu rodzina będzie mogła rozpocząć przygotowania do ceremonii pogrzebowej. 

Śmierć bliskiej osoby w szpitalu 

Jeśli do śmierci doszło w szpitalu. Lekarz dyżurujący wystawia kartę zgonu, a ciało zostaje umieszczone w szpitalnej chłodni. W takiej sytuacji rodzina powinna zgłosić się do zakładu pogrzebowego Nekropolis Bielany. Pracownik zakładu przewiezie specjalnym karawanem ciało do chłodni zakładu. Następnie po uzyskaniu aktu zgonu w USC, będzie można rozpocząć przygotowanie do pogrzebu. 

Warszawa Bielany — organizacja pogrzebu 

Jeśli chodzi o sam pogrzeb najlepiej zdać się na fachową pomoc zakładu pogrzebowego Nekropolis Bielany. Firma oferuje pomoc na każdym etapie. Na życzenie klienta pracownik zakładu może również udać się do USC, aby uzyskać akt zgonu. Personel przejmuje na siebie wszelkie obowiązki w tym kwestie urzędowe, cmentarne oraz parafialne. Rodzina nie musi martwić się kwestiami organizacyjnymi, gdyż zakład zorganizuje wszystko zgodnie z oczekiwaniami najbliższych Zmarłego. 

Zakład pogrzebowy Nekropolis Warszawa Bielany pomaga w zorganizowaniu godnego ostatniego pożegnania. Dzięki temu wszystko odbywa się sprawnie i z godnością. Firma dostępna jest o każdej porze, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 602-390-231.