Zakład pogrzebowy Żoliborz

Zdajemy sobie sprawę, że śmierć bliskiej osoby jest jednym z najtrudniejszych doświadczeń z którymi musimy zmierzyć się w życiu. Kiedy umiera osoba bliska czujemy ból i wielką pustkę, zadajemy sobie setki pytań, uczymy się przeżywać żałobę. Dlatego zakład pogrzebowy w dzielnicy Żoliborz (https://nekropolis.com.pl/)  chce Państwa odciążyć przynajmniej w drobiazgowych przygotowaniach związanych z przygotowaniem pogrzebu i pochówku. Oferujemy swoją wiedzę, doświadczenie oraz pełen profesjonalizm. Dokładamy wszelkich starań, aby ceremonia pogrzebowa była jak najbardziej godna i piękna, a przy tym nie niszczyła rodzinnych budżetów.

Warszawa Żoliborz

Usługi pogrzebowe Żoliborz

Zakład pogrzebowy Nekropolis to sprawdzona firma na Żoliborzu, oferuje szeroki wybór akcesoriów pogrzebowych. Posiada:

• trumny i urny renomowanych producentów o różnym kolorze, długości i kształcie
• elegancką garderobę dla osoby zmarłej wraz z niezbędnymi dodatkami
• akcesoria pogrzebowe (tabliczki natrumienne i urnowe, krzyże, różańce, książeczki itp.)
• nekrologi i klepsydry
• kompozycje kwiatowe (wieńce, wiązanki natrumienne i pod urnę)
• wyspecjalizowane samochody do przewożenia zwłok

Oferowane przez usługi pogrzebowe są całkowicie zindywidualizowane i dostosowane do wymagań konkretnej osoby. Słuchamy potrzeb, doradzamy, bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu. Wskazujemy na wady i zalety różnych rozwiązań. To Państwo podejmują decyzję z jakich kwiatów ma być wiązanka, za ile oraz co ma być napisane na szarfie.

Formalności prawne związane z pochówkiem – wiedza w pigułce dla rodzin z Żoliborza

Przed wizytą w zakładzie pogrzebowym należy zgromadzić następujące dokumenty:

* kartę zgonu – jest niezbędna do wystawienia aktu zgonu i pochowania zwłok – bez niej nie jest możliwy transport zwłok do kostnicy. Kartę zgonu wystawia:
a) lekarz, który jako ostatni w ciągu 30 dni przed śmiercią zmarłego, udzielał mu świadczeń zdrowotnych
b) lekarz, który stwierdził zgon będąc wezwany do nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania albo lekarz zatrudniony w przychodni bądź ośrodku zdrowia lub jego placówce terenowej i sprawujący opiekę zdrowotną nad rejonem, w którym znajdują się zwłoki zmarłego – w sytuacji, gdy nie ma lekarza, o którym mowa w punkcie a), lub gdy lekarz ma miejsce zamieszkania powyżej 4 km od miejsca, w którym znajdują się zwłoki , albo z powodu choroby lub innych uzasadnionych przyczyn nie może dokonać oględzin zwłok w ciągu 12 godzin od chwili wezwania.

Uwaga: Lekarz nie ma prawa odmówić wystawienia karty zgonu, nawet jeżeli precyzyjnie nie jest wstanie wskazać przyczyny zgonu. Odmowa wystawienia karty zgonu może nastąpić tylko, gdy jest podejrzenie, że śmierć nastąpiła w wyniku przestępstwa lub samobójstwa.

* dowód osobisty osoby zmarłej oraz jej współmałżonka

* zaświadczenie z zakładu pracy lub ostatni odcinek emerytury lub renty – w przypadku gdy zmarły był emerytem i rencistą.